Om oss

Vi vil gjøre verdifulle mennesker til bevisste etterfølgere av Jesus Kristus.

Hvem er vi?

IMI har holdt til i Stavanger i 150 år, først som Stavanger Indremisjon, og senere som menigheten IMI-kirken som er tilsluttet Normisjon og Den norske kirke.  

Alt det vi gjør, springer ut av menigheten på Tjensvoll i Stavanger. Her møtes vi til gudstjenester på søndagene, og resten av uka møtes vi i huskirker i alle kommunene på Nord-Jæren. I IMI-kirken finner du aktiviteter for barn, unge, studenter og voksne. Følg oss gjerne på Facebook for mer informasjon.

Vi har plantet fem menigheter i Tananger, Sandnes, Arendal og Oslo. Under Livet i kirken finner du mer informasjon om disse menighetsplantingene.

Vi er opptatt av å gi videre det Gud har gitt oss! Det gir seg utslag i et misjonsengasjement som strekker seg over hele verden. På bloggen vår finner du gode historier om livet som går ut fra huset.

Lurer du på å bli medlem hos oss? Da er du velkommen til en uforpliktende samling hvor du får god informasjon og anledning til å stille dine spørsmål. Ta kontakt, så får du en invitasjon av oss!  

Vår visjon

Vi vil gjøre verdifulle mennesker til bevisste etterfølgere av Jesus Kristus.

IMI-kirken er en menighet som eksisterer for å se Guds godhet gjort tilgjengelig for mennesker rundt oss.

Våre verdier

Guds nærvær


Guds nærvær -
 Vi tror at Gud er levende og aktivt til stede i vår verden, og at vi kan møte ham og kjenne ham. Derfor setter vi tilbedelse, Guds ord og bønn høyt.

Guds familie


Guds familie -
Vi tror at menigheten er ment å være mer enn en organisasjon. Bibelen omtaler fellesskapet av kristne som brødre og søstre - en familie. Derfor er huskirker, ærlige liv og raushet mot hverandre viktig for oss.

Guds godhet


Guds godhet -
Vi tror at menigheten har et kall til å formidle til resten av verden at Gud er god og vil dem godt. Derfor verdsetter vi praktisk godhet, Guds kraft synliggjort gjennom tegn og under, og formidlingen av evangeliet med ord.

Ansatte

Kontakt noen i staben

Egil Elling Ellingsen
Egil Elling Ellingsen
Pastor
egilelling@imikirken.no
Geir Loftesnes
Geir Loftesnes
Pastor
geir@imikirken.no
Hanne Therese Loftesnes
Hanne Therese Loftesnes
Pastor
hannetherese@imikirken.no
Martin Cave
Martin Cave
Pastor
martin@imikirken.no
Anette Havnerås
Administrativ leder
Begynner 1. april 2022
Øistein Øvergaard
Øistein Øvergaard
Lovsang og musikk
oistein@imikirken.no
Eirin Sørheim
Eirin Sørheim
Barn
eirin@imikirken.no
Ole Bjørn Nord-Varhaug
Ole Bjørn Nord-Varhaug
Ungdom
olebjorn@imikirken.no
Irene Cave
Irene Cave
Huskirker
irene@imikirken.no
Anne Lunde
Anne Lunde
Bønn, veiledning
anne.lunde@imikirken.no
Terje Høyland
Terje Høyland
Internasjonalt
terje@imikirken.no
Liv Eva Vestre
Liv Eva Vestre
Kontor, sentralbord
hei@imikirken.no
Frida Kristin Hebnes
Økonomi, fast giver
frida.kristin@imikirken.no
Hannah Eggebø
Unge Voksne Medarbeider
hannah@imikirken.no

Kontakt oss

Tusen takk!
Vi har mottatt din forespørsel.
Oops! Something went wrong while submitting the form

Gudstjenester på søndager

11.00 / 18.00 Se hele kalenderen

Email

Gunnar Warebergs gate 15
4021 Stavanger